Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2023-02-21

Po krizinio įvykio: kas padeda vaikams, o kas suaugusiems

Po krizinio įvykio: kas padeda vaikams, o kas suaugusiems

Institucijų bendradarbiavimas ir susikalbėjimas, siekiant padėti žmonėms, yra labai svarbus. Kad būtų aišku, kas konkrečiu atveju gali padėti, o kur nukreipti papildomos pagalbos. Pavyzdžiui, kas teikia psichologinę pagalbą nukentėjusiems vaikams, o kas padeda jų aplinkos suaugusiesiems. Tai, kuo viena organizacija gali padėti kitai, aptarė Mobilios psichologinių krizių įveikimo komandos ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovės.

„Beveik 700 Tarnybos darbuotojų bet kurią akimirką gali susidurti su šeimą ištikusia krize, todėl svarbu atpažinti Mobiliųjų krizių įveikimo komandas kaip labai reikalingą įrankį, kad galėtume nukreipti žmones psichologinės pagalbos ar tarpininkauti jos ieškant. Lygiai taip pat mobiliųjų krizių įveikimo komandų psichologams aktualu žinoti, kaip tinkamai atpažinti ir sureaguoti į galimą vaiko teisių pažeidimą, kad visada galima drąsiai pasikonsultuoti su Vaiko teisių linija“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vyriausioji patarėja Gaila Matulytė.

Pasak jos, vaiko teisių specialistus ir mobiliąsias krizės įveikimo komandas jungia panaši misija – operatyviai sureaguoti į pagalbos šauksmą. Kartais tereikia įvertinti situaciją, nukreipti į kitus paslaugų teikėjus, neretai – pagalbą suteikti vietoje.

Susitikimo metu buvo svarbu aptarti mobiliųjų krizių įveikimo komandų veikimo lauką, teikiamas paslaugas, paskleisti informaciją vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovams ir specialistams.

Dalinamės vertinga informacija:

  • Kilus klausimams apie vaiko teises ir jų užtikrinimą vaiko teisių gynėjai kviečia žmones pasikonsultuoti skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje Vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.
  • Jei reikia psichologinės krizių įveikimo pagalbos žmonių grupėms (suaugusiesiems), kreiptis į Krizių įveikimo komandą numeriu 1815. Daugiau informacijos: www.kriziukomanda.lt
  • Jei reikia pagalbos individualiam žmogui (nuo 16 metų), padėti gali budintys mūsų „Krizių įveikimo centro” psichologai. Primename, kad galima ateiti gyvai konsultacijai Antakalnio g. 97 arba skambinti per „Messenger“ (vardas: Krizės įveikimas) ar „Skype“.