Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2023-02-24

Nesustojame teikti psichologinę pagalbą ukrainiečiams

Nesustojame teikti psichologinę pagalbą ukrainiečiams

„Jos nerimas sumažėjo, miegas normalizavosi, ji pradėjo žengti socializacijos žingsnius, ėmė planuoti veiklas realiame dabartiniame gyvenime“.

„Jos psichologinė būklė pagerėjo, ji pradėjo kalbėti apie savo problemą ir jausmus. Rečiau sapnuoja košmarus, rečiau jaučia silpnumą ir galvos skausmą.“

Šiandien – metai karo. Ir daug daug žmonių, kenčiančių karo padarinius. Per šiuos metus mūsų centro psichologai savanoriai Lietuvoje apsigyvenusiems ukrainiečiams suteikė apie 200 konsultacijų. Žinoma, daugiausia moterims ir jaunoms merginoms. Ką joms ir jiems teko išgyventi – sunku suvokti: šeimos iširimas dėl persikėlimo į Lietuvą, stiprus nerimas dėl karo tėvynėje, artimojo mirtis, gilus sielvartas, socialinių ryšių trūkumas, nerimas dėl šeimos ir ateities, rūpesčiai su vaikų adaptacija… Bet psichologinė pagalba padeda – padeda judėti į priekį, suteikia daugiau šviesos. Mes tai matome ir jaučiame.

Padėkite mums padėti dar didesniam kiekiui ukrainiečių, kad galėtume jiems suteikti tiek nemokamų psichologo konsultacijų, kiek reikės. Padėkime jiems čia, Lietuvoje, jaustis geriau, gyventi ir išgyventi tai, su kuo susiduria.

https://www.aukok.lt/projektai/Nemokama-psichologu-pagalba-karo-pabegeliams