2024 m. kovo 1- 3 d., „Krizių įveikimo centras“ ir „EMDR Lietuva“ asociacija organizavo Nujautrinimo akių judesiais ir perdirbimo terapijos (angl. Eye Movement Desensitization and Reprocessing, EMDR) mokymus. Šie EMDR Europe asociacijos akredituoti trijų dienų bazinio lygio (Level 1) mokymai vyko Vilniuje, anglų kalba.
EMDR terapijos pirmo lygio mokymai skirti psichologams ir sveikatos sistemoje dirbantiems psichikos sveikatos specialistams – psichologams psichoterapeutams, gydytojams psichiatrams, psichiatrams psichoterapeutams, psichoterapeutams, medicinos psichologams. Jų mokymuose susirinko 50. EMDR terapijos metodas taikomas dirbant su asmenimis patiriančiais įvairių psichologinių sunkumų, taip pat po stresinių ar trauminių įvykių. Šis moksliniais tyrimais pagrįstas metodas buvo empiriškai patikrintas daugiau nei 37 randomizuotais kontroliuojamais tyrimais su traumą patyrusiais pacientais ir šimtais publikuotų atvejų analizių, kuriose buvo vertinamas EMDR veiksmingumas dirbant su skirtingais psichologiniais sunkumais, įskaitant depresiją, nerimą, gedulą ir reakcijas po ekstremalių stresinių išgyvenimų. Daugelyje neurofiziologinių tyrimų užfiksuotas greitas EMDR poveikis po gydymo. Šių mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su plačiu EMDR terapijos taikymo spektru.
Lietuvoje mokymus vedė EMDR Europe akredituota lektorė iš Ispanijos Dolores Mosquera, kuri suteikė išsamią informaciją, reikalingą tinkamam ir veiksmingam EMDR terapijos taikymui bei dalinosi savo patirtimi. Lektorės komandą sudarė psichologai supervizoriai Arun Sunder Mansukhani, Natalia Seijo Ameneiros, Andreea Apostol, Miriam Ramos Morrison.
Mokymai suderinti su Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijos centru ir yra užskaitomi kaip sveikatos priežiūros specialistų (įskaitant ir medicinos psichologus) profesinės kvalifikacijos tobulinimas.