Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2023-03-15

Skirkite 1,2 proc. GPM – paremkite mūsų veiklą

Skirkite 1,2 proc. GPM – paremkite mūsų veiklą

Mūsų centro savanoriai – profesionalūs psichologai ir psichoterapeutai – atiduoda savo laiką ir jėgas tiems, kurie patenka į sudėtingas gyvenimo situacijas ir nebeturi jėgų laukti pagalbos ar negali už ją sumokėti. Tačiau tam, kad „Krizių įveikimo centras” gyvuotų, mums nuolat reikalinga finansinė parama. Skirkite 1,2 proc. GPM. 

Atsiliepiame į kiekvieno pagalbos šauksmą

Per 2022 m. nemokamos psichologinės pagalbos į „Krizių įveikimo centro“ budinčius psichologus kreipėsi 482 žmonės. Tęstinės pagalbos konsultacijų mūsų centre suteikta 3365, iš jų 157 – ukrainiečiams. Dažniausiai į „Krizių įveikimo centro“ budinčius savanorius psichologus žmonės pagalbos kreipiasi dėl įvykusių asmeninių krizių ir sunkumų: santykių problemų, netikėtų netekčių, psichinių negalavimų ir kitų sunkumų, ukrainiečiai – dėl karo patirtų trauminių sukrėtimų, adaptacijos sunkumų mūsų šalyje, santykių problemų.

Kaip skirti GPM paramą?

Gyventojas savo GPM dalį gali paskirti iki einamųjų metų gegužės 1 d., užpildęs ir pateikęs VMI Prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams FR0512 formą.

Kaip pateikti prašymą GPM paramai skirti?

  • Prisijunkite prie EDS adresu https://deklaravimas.vmi.lt
  • Prisijungę prie sistemos, skiltyje „Deklaravimas“ pasirinkite „Pildyti formą“. Prašymą skirti paramą rasite „Dažniausiai pildomų formų“ sąraše: Pildyti forma
  • Formos pildymo lange spauskite gaublio ikoną. Paspaudus gaublio ikoną, atsidarys pirmasis paramos vedlio langas.

I. Jei parama už 2022 m. mokestinį laikotarpį nebuvo paskirta pagal ankstesnį prašymą, norėdami pradėti pildymą, spauskite „Pradėti“.
II. Jei paramą už 2022 m. jau skyrėte pagal ankstesniais metais pateiktą prašymą, pirmame vedlio lange matysite duomenis apie Jūsų skirtą paramą. Paspaudę „Tęsti“ galėsite koreguoti ar pateikti naujus duomenis.

  • Pasirinkite paramos gavėjus. Atsidariusiame gavėjo paieškos lange įrašykite gavėjo pavadinimą ir spauskite „Tęsti“. Kitame lange užpildykite būtiną prašymo informaciją: kokią dalį mokesčio ir iki kokio mokestinio laikotarpio skiriate. Taip pat galite nurodyti ir mokesčio dalies paskirtį. Suvedę duomenis spauskite „Išsaugoti“.
  • Gavejo paieškos langas. Prašymo tvarkymo lange galite pridėti daugiau gavėjų – spausti „Pridėti naują įrašą“. Taip pat galite koreguoti jau pateiktus duomenis. Jei daugiau gavėjų pridėti nenorite/baigėte redagavimą, peržiūrėkite, ar duomenys teisingi, ir spauskite „Taip, teisingi“.
  • Patvirtinkite duomenis. Patvirtinę duomenų teisingumą, atsidariusiame lange spauskite „Formuoti prašymą“. Pasirinkus mygtuką „Tęsti pildymą vėliau“, Jums bus suformuotas prašymo ruošinys, kuris EDS bus saugomas 21 d. Jį galėsite rasti skiltyje Deklaravimas > Pildyti formą, iš dažniausiai pildomų formų sąrašo pasirinkę „Prašymas skirti paramą“, pasirinkite skiltį „Tęsti pildymą“ ir spauskite ant formos kodo.
  • Suformuokite paramos prašymą. Suformavus prašymą, jame matysite pasirinktus paramos gavėjus ir jiems skirtą pajamų mokesčio dalį. Norėdami pateikti prašymą, spauskite „Pateikti“. Pasirinkus „Pateikti vėliau“ EDS suformuotas prašymo ruošinys bus saugomas 21 d. Jį galėsite rasti skiltyje Deklaravimas > Pildyti formą, iš dažniausiai pildomų formų sąrašo pasirinkę „Prašymas skirti paramą“, pasirinkite skiltį „Tęsti pildymą“ ir spauskite ant formos kodo. Pateikite prašymą pervesti dali GPM paramos gavėjams.

Daugiau informacijos apie GPM dalies skyrimą paramai rasite VMI svetainėje. Konsultacijos mokesčių klausimais – telefonu 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat galima pateikti paklausimą e.būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.