Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2024-05-10

Mokymai „Kaip konsultuoti seksualinį smurtą ir išnaudojimą patyrusius asmenis“ pritraukė specialistų dėmesį

Mokymai „Kaip konsultuoti seksualinį smurtą ir išnaudojimą patyrusius asmenis“ pritraukė specialistų dėmesį

   Iki 2024 m. į „Krizių įveikimo centrą“ iš viso yra kreipęsi apie 400 asmenų dėl patiriamo smurto, tarp jų ir seksualinio. Savęs nuvertinimas, nerimas, potrauminio streso sutrikimas (PTSS), depresija, disociacija, žema savivertė, kaltė, gėda, bejėgystės jausmas, nepasitikėjimas žmonėmis ir visuomene, sutrikę romantiniai ir seksualiniai ryšiai, polinkis į priklausomybę – visa tai asmenį, patyrusį seksualinę prievartą, gali lydėti visą gyvenimą. 

   Siekdamas stiprinti savanorių kompetencijas ir įgūdžius konsultuojant šios krizės paliestus žmones,  gegužės 9 d. „Krizių įveikimo centras“ organizavo mokymus „Kaip konsultuoti seksualinį smurtą ir išnaudojimą patyrusius asmenis“. Patirtimi, kaip padėti šiems asmenims, dalinosi Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Klinikinės psichologijos katedros vedėja dr. Neringa Grigutytė.

   Šie specializuoti mokymai sustiprino savanorių krizinio konsultavimo kompetencijas seksualinio smurto ir išnaudojimo temoje, padidino jų pasitikėjimą padedant šią krizę išgyvenantiems žmonėms. Finansavimą šiems mokymams skyrė LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

   Primename, kad:

  • Patyrus išprievartavimą, išžaginimą ir panašaus pobūdžio seksualinį smurtą, reikia kreiptis skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba rašyti pareiškimą į epolicija.lt 
  • Jei seksualinis smurtas patirtas artimoje aplinkoje, pagalbą gali suteikti specializuotos kompleksinės pagalbos centrai, į kuriuos galima kreiptis nepriklausomai nuo to, ar apie įvykį pranešta policijai.
  • Patyrus seksualinį priekabiavimą darbe, siūloma kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą.