Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2022-08-08

Krizių įveikimo centras tęsia konsultacijas, skirtas Ukrainos piliečiams

Krizių įveikimo centras tęsia konsultacijas, skirtas Ukrainos piliečiams

Nuo pat Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios „Krizių įveikimo centras“ ėmėsi iniciatyvos teikti nemokamas profesionalių psichologų konsultacijas karo siaubą patyrusiems ukrainiečiams, gavusiems prieglobstį Lietuvoje. Žmonių, kuriems reikalinga psichologinė pagalba, skaičius nuo kovo mėnesio nuolat auga. Šiam tikslui centras drauge su portalu Aukok.lt renka lėšas.

Iš viso „Krizių įveikimo centro“ psichologai jau suteikė psichologinę pagalbą 10 klientų, o šiuo metu toliau konsultuojami yra 16 Ukrainos piliečių. Psichologinė pagalba teikiama suaugusiems ir paaugliams, pagal poreikį kiekvienam iš jų gali būti suteikta iki 18 psichologo konsultacijų.

Iš Kyjivo į Vilnių persikėlusi gyventi psichologė Kateryna Mazurenko šiuo metu dirba ir savanoriauja „Krizių įveikimo centre“, teikia emocinę pagalbą nuo karo pabėgusiems tautiečiams.

„Neįmanoma ilgai būti siaube, baimėje. Daugelis klausia, kodėl jiems nebaisu. Įsijungia psichologiniai savisaugos mechanizmai ir jie išmoksta gyventi tokioje būsenoje. Žinoma, psichologinis poveikis yra, jis atsirado iš karto. Labai stipriai krito žmonių sugebėjimas susikaupti, planuoti, „susirinkti save“. Labai krisdavo efektyvumas, suprastėjo darbinė trumpalaikė atmintis. Žinant, kad tavo efektyvumas kritęs, dirbti sunkiau. Sutrikdavo miegas, apetitas“, – matomas karo pasekmes vardija K. Mazurenko.

Šaltinis: DELFI / Josvydas Elinskas

Psichologė teigia, kad visi Ukrainos žmonės šiuo metu yra skausmingoje būsenoje, tačiau tiems, kurie atvyksta dabar, dar sunkiau, nes jie jau yra arba netekę namų, arba per stebuklą likę gyvi. Jiems reikalinga skubi, profesionali psichologinė pagalba.

Kviečiame paaukoti ČIA, kad profesionalią psichologinę pagalbą gautų kuo daugiau Ukrainos žmonių.