Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2024-04-11

„Krizių įveikimo centras“ prisidės prie savižudybių postvencijos veiklų

„Krizių įveikimo centras“ prisidės prie savižudybių postvencijos veiklų

„Krizių įveikimo centras“, prisidėdamas prie Vilniaus miesto savižudybių prevencijos 2020–2024 metų strategijos veiklų, jau keletą metų organizuoja seminarus ir konferencijas specialistams susiduriantiems su savižudybės tema. Šiemet „Krizių įveikimo centras“ surengs tarptautinę konferenciją apie psichologinės pagalbos organizavimą ir teikimą po didelio masto krizinių įvykių. Tiksli renginio data ir programa bus paskelbta vėliau.

Konferencijoje patirtimi dalinsis tarptautiniai ir nacionaliniai ekspertai, turintys praktinės patirties organizuojant ir teikiant psichologinę pagalbą po teroro išpuolių, nelaimingų atsitikimų ir kitų įvykių, kurie pasižymi itin stipriomis pasekmėmis žmonių psichinei sveikatai.

„Didelės apimties kriziniai įvykiai paveikia ne tik psichologiškai, bet ir fiziologiškai, jie gali turėti skaudžių socialinių, ekonominių pasekmių“ – teigia „Krizių įveikimo centro“ direktorė Kristina Lymantaitė.

Mokslininkai pastebi, kad  plataus masto krizėse nukentėję asmenys yra linkę dažniau susidurti su mintimis apie savižudybę, turi ketinimų nusižudyti. Tyrimai taip pat rodo, kad tie asmenys, kurie iki didelio krizinio įvykio turėjo psichikos sveikatos sutrikimų, yra tarp labiau pažeidžiamų grupių ir yra aukštesnėje savižudybės rizikos grupėje.

Vilniaus miesto savižudybių prevencijos srityje dirbantys specialistai konferencijoje galės susipažinti, kokios intervencijos ir modeliai yra taikomi siekiant suteikti efektyvią psichologinę pagalbą plačių krizinių įvykių ar nelaimių paveiktiems asmenims. Laiku ir tinkamai suteikta pagalba padeda mažinti plataus masto krizių pasekmes, mažina potrauminio streso sutrikimus, lėtinio streso susiformavimo tikimybę, taip pat padeda išvengti kitų kompleksinių pasekmių: depresijos, nerimo ir pan.

Kokybiškų krizių postvencijos paslaugų, kurios mažintų savižudybių rodiklį Vilniaus mieste, kokybei užtikrinti „Krizių įveikimo centras“ taip pat organizuoja reguliarias grupines supervizijas psichologams.

Konferencijai ir supervizijoms finansavimą skyrė Vilniaus miesto savivaldybė.