Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2024-04-18

Antrus metus iš eilės kompetencijų kėlimą padeda užtikrinti LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Antrus metus iš eilės kompetencijų kėlimą padeda užtikrinti LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Jau daugiau nei 10 metų „Krizių įveikimo centro“ (toliau – KĮC) savanoriai teikia profesionalias krizių intervencijos paslaugas psichologinius sunkumus patiriantiems žmonėms. Tinkamą šių specialistų kvalifikaciją užtikrina nuolatinis teorinių ir praktinių žinių atnaujinimas. Antrus metus iš eilės kompetencijų kėlimą padeda užtikrinti LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamas projektas skirtas nevyriausybinių organizacijų instituciniam stiprinimui.

Daugiau nei 30 savanorių komandą sudaro  budėtojai psichologai, asistentai  psichologai ir supervizoriai. Šiemet projekto akcentas yra dveji mokymai, kurie savanoriams padės geriau suprasti, kaip konsultuoti seksualinį smurtą ir išnaudojimą patyrusius asmenis bei kaip konsultuoti telefonu savižudybės krizėje esančius klientus.

„Tokie mokymai ypatingai svarbūs ir aktualūs, ypač apie tai, kaip palaikyti seksualinį smurtą patyrusius klientus. Tai trauminė patirtis, tad svarbu žinoti, kaip juos sutikti ir kaip palaikyti, kur galima paskatinti kreiptis teisinės pagalbos. Galimybe sudalyvauti tokiuose mokymuose tikrai džiaugiamės“, –  sako  KĮC psichologė Ieva Dekaminavičienė.

Projekto rėmuose taip pat bus siekta pagerinti KĮC savanoriškos veiklos valdymo ir informavimo sistemą, kuri padės savanoriams daug greičiau pildyti su savanoryste susijusius duomenis, o koordinatoriams sužiūrėti, jog budėjimai ir kitos savanoriškos veiklos vyktų sklandžiai.

Taip pat remiantis LR teisės aktais ekspertai sukurs KĮC vidaus teisės aktą reglamentuojantį informacijos teikimą į KĮC besikreipiantiems suinteresuotiesiems asmenims, teisėsaugos institucijoms, advokatams ir kita. Ši nauja tvarka padės tiek savanoriams, tiek klientams geriau suprasti teisinius informacijos teikimo aspektus.

Bendruomenė ir profesinis augimas įvardinami kaip vieni labiausiai savanorystę skatinančių veiksnių, tad daug dėmesio bus skirta ir savanorių motyvacijai bei jų profesinei supervizinei priežiūrai. Taip pat bus siekiama skatinti profesinės savanorystės KĮC plėtrą didinant KĮC kaip savanoriškos organizacijos žinomumą.