Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2022-02-11

„Krizių įveikimo centras“ drauge su portalu Aukok.lt pasiekė dar vieną užsibrėžtą tikslą

„Krizių įveikimo centro“ kartu su partneriais 2021 pirmoje metų pusėje atliktas tyrimas parodė, kad kas trečias žmogus Lietuvoje patyrė psichologinę krizę. Prasidėjusi koronaviruso pandemija pagilino sunkumus, tad patiriančiųjų krizes ir besikreipiančiųjų į „Krizių įveikimo centrą“ skaičius pastebimai išaugo. Taip kilo mintis įgyvendinti projektą „Kiekviena duobė yra galimybė išlipti“, kurio tikslas – sukurti fondą, kuris leistų „Krizių įveikimo centrui“ suteikti ilgalaikę, individualius poreikius atitinkančią psichologinę pagalbą. Paramos fonde pavyko surinkti 6 005,14 Eur.

Projekto metu žmonės kreipėsi dėl skirtingų krizinių situacijų: netekties, skyrybų, minčių apie savižudybę, ligos, kitų staigių sukrėtimų. Didžioji dalis konsultacijų vyko gyvai, kai kuriais atvejais dėl epidemiologinės situacijos reikalavimų buvo organizuotos ir nuotolinės konsultacijos per Skype programą.

Projekto metu psichologų pagalbą gavo 250 į „Krizių įveikimo centrą“ besikreipusių žmonių, išgyvenusių krizę. Buvo teiktos pirminės, tęstinės konsultacijos, organizuoti grupių susitikimai.

Kiekybiniai projekto rezultatai:
  • Suteikta 250 pirminių konsultacijų;
  • Suteikta 90 tęstinių konsultacijų;
  • Suorganizuota 12 grupinių susitikimų ir 19 individualių konsultacijų psichikos liga sergančių žmonių artimiesiems.

Kadangi poreikis teikti psichologinę pagalbą pažeidžiamiems žmonėms išlieka nemažas, šis projektas su Aukok.lt rėmėjų pagalba bus tęsiamas ir toliau, kad „Krizių įveikimo centras“ ir toliau turėtų galimybę laiku suteikti profesionalią psichologų pagalbą krizes išgyvenantiems žmonėms.

Dėkojame visiems, aukojusiems šiam projektui. Jūsų dėka pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą!