Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2023-11-14

Pagalba psichologams, susidūrusiems su kliento savižudybe, labai svarbi

Pagalba psichologams, susidūrusiems su kliento savižudybe, labai svarbi

Savižudybė paliečia daug žmonių, tarp kurių – ir psichologai bei kiti pagalbos teikėjai, jei jiems teko dirbti su klientu, pasitrauksiu iš gyvenimo tokiu būdu. Tad pagalba tokiais atvejais labai svarbi ir jiems, tačiau tam vis dar skiriama nepakankamai dėmesio. Todėl labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę pasikviesti Barselonos universiteto Traumų, krizių ir konfliktų skyriaus lektorę dr. Alicia Alvarez–Garcia., kuri lapkričio 11 d. mūsų krizių įveikimo specialistams vedė seminarą „Pagalba savižudybės krizėje /Dealing with suicide“.

„Kliento netektis dėl pastarojo savižudybės visada bus sukrėtimas, po kurio atsigauti prireiks pastangų, paramos ir pagalbos. Man svarbiausia žinia – nelikti tokioje situacijoje vienam. Esu tikra, kad tokioms aplinkybės susiklosčius, galėsiu atsiremti į savo kolegas, kad neišvengiamai kilsiančios kaltės našta neatimtų galimybės dirbti toliau, paneigiant savo profesionalumą. Labai naudinga buvo seminaro metu prisiminti, kad visi esame pažeidžiami. Svarbu tokioje situacijoje gebėti pamatyti savo ribotumus ir tada pasirinkti tinkamiausius pagalbos sau resursus“, – sako „Krizių įveikimo centro“ savanorė psichologė, psichoterapeutė Beatričė Nivinskaitė.

„Krizių įveikimo centro“ dalininkė, psichologė, psichoterapeutė Simona Glodenienė pažymi, kad ši svarbi tema kol kas pernelyg retai liečiama: kaip specialistas gali padėti sau, pasirūpinti savimi, dirbdamas su suicidiškais pacientais. „Specialistai tikrai labai būna paveikti kliento savižudybės. Tad labai svarbu, kad jie neperdegtų dėl tokios netekties, kad būtų pajėgūs po kurio laiko dirbti toliau. Mes daug mokomės, kaip padėti klientams, įskaitant tuos, kurie susiduria su savižudybe artimoje aplinkoje, bet sau, susidūrus su kliento savižudybe, dėmesio skiriame per mažai. Taigi labai svarbu daugiau atsigręžti į save. Seminaro metu kalbėjome tokiomis svarbiomis temomis, kaip būtiną atvejo aptarimą po kliento savižudybės, nes įprastai tokios praktikos nėra, taip pat pagalbos grupes specialistams, kurias reiktų organizuoti, savipagalbos būdus“, – sako S. Glodenienė.

Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybė už skirtą finansavimą šios konferencijos organizavimui ir Lvivo verslo centrui už suteiktas patalpas!