Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2023-05-16

Įvyko Pirmosios psichologinės pagalbos seminaras Vilniaus specialistams

Įvyko Pirmosios psichologinės pagalbos seminaras Vilniaus specialistams

Džiaugiamės, kad daugiau Vilniaus specialistų bus pagilinę žinias apie pirmąją psichologinę pagalbą – tai itin svarbu siekiant kuo skubiau padėti žmonėms, netikėtai patyrusiems sukrečiantį įvykį. „Krizių įveikimo centro“ surengtame dviejų dienų Pirmosios psichologinės pagalbos seminare gegužės 5 ir 12 dienomis dalyvavo Vilniaus švietimo įstaigų (mokyklų, universiteto), policijos, globos namų, NVO specialistai ir savanoriai.

Šis seminaras – dalis drauge su Vilniaus miesto savivaldybe vykdomo projekto savižudybių postvencijos tema. Pasak „Krizių įveikimo centro“ psichologų, tokie mokymai yra itin svarbūs specialistams, kurie susiduria (gali susidurti) su savižudybės reiškiniu: greičiausiai reaguoja, suteikia pirminę pagalbą artimiesiems ar bendruomenei.

Seminare buvo aptarti Pirmosios psichologinės pagalbos principai, kaip identifikuoti labiausiai krizinio įvykio paveiktus asmenis, kaip jiems padėti tvarkytis su sudėtingomis situacijomis (ūmaus streso reakcijos, agresyvus elgesys, savižala, potrauminio streso sutrikimas), kaip pasirūpinti baziniais asmens poreikiais krizėje, kaip jį palaikyti, suteikti emocinę paramą, atkurti asmens saugumą ir kur nukreipti asmenį, kuriam reikalinga pagalba. Taip pat suteikta vertinga informacija, kaip pačiam psichologinės pagalbos teikėjui pasirūpinti savimi.

„Saugi seminaro atmosfera, lektorių profesionalumas, patirtis ir nuoseklumas, dalyvių įsitraukimas į seminarą – tikrai buvo įdomu ir naudinga bei įmanoma išbūti tokioje nelengvoje temoje. Medžiaga nuosekli, žingsnis po žingsnio supažindinama su pagalbos algoritmu. Praktinėse užduotyse (vaidmenų žaidimuose) pasibandėm kaip jį taikyti. Pamačiau kas lengva, o kas sudėtinga.  Šios žinios ir praktika labai reikalingos tiek mokyklose, tiek verslo ir viešose organizacijose, kad būtume pasiruošę psichologiškai sudėtingoms situacijoms“, – sakė viena mokymų dalyvių.

Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybė už suteiktą finansavimą, Vilniaus miesto savivaldybės centrinei bibliotekai – už suteiktas patogias ir gražias patalpas.

Seminarą vedė lektorės psichologė psichoterapeutė Simona Glodenienė ir psichologė Ieva Vaskelienė.  Taip pat, kaip numatyta projekte, š.m. balandžio 4 d. vyko krizių intervencijos specialistų supervizija, kurioje dalyvavo 8 „Krizių įveikimo centro“ savanoriai.