Pereiti prie pagrindinio turinio
Ukrainos vėliavaІнформація для українців:

2023-12-14

Dalyvavome mokymuose „Psichologiniai motinystės pokyčiai. Depresija po gimdymo“

Dalyvavome mokymuose „Psichologiniai motinystės pokyčiai. Depresija po gimdymo“

Pogimdyvinė depresija yra labai aktuali tema. Tokie pasakymai mamoms kaip „svarbu sveikas vaikas, neverk“ rodo, kaip nuvertinama ir nesuprantama moters fiziologinė ir psichologinė būsena po gimdymo…  Dėkojame psichologei-psichoterapeutei Sigitai Valevičienei, kuri mūsų centro savanoriams psichologams vedė seminarą „Psichologiniai motinystės pokyčiai. Depresija po gimdymo. Priežastys ir pagalbos galimybės“. Jaučiamės dar labiau sustiprinę savo žinias! Dalinamės kai kuriais pastebėjimais:

  • Ar galite patikėti, kad net 50 proc. moterų neidentifikuoja, kad joms yra depresija? Dar mažesnė dalis kreipiasi pagalbos.
  • Po gimdymo vyksta daug fiziologinių pokyčių, kurie veikia moters reakcijas. Mama tampa itin emociškai jautri.
  • Moters emocinė būsena tiesiogiai priklausoma nuo aplinkos, kurioje ji yra. Deja, po gimdymo visų dėmesys dažniausiai būna nukreiptas į vaiką.
  • Paprastai motinystė yra siejama su džiaugsmu – „gera mama“, tačiau jei moteris jaučiasi blogai, ji ima galvoti, kad yra bloga…
  • Taip reikalingo saugumo jausmo moteris bando gauti iš partnerio, tačiau nemaža dalis porų susilaukus vaiko išgyvena krizę…

Labai dėkojame ir „Hilton Garden Inn Vilnius” bei UAB „Eika”, kurie padėjo realizuoti šiuos mokymus.