Edukacinės grupės žmonėms, kurių artimasis bandė žudytis

2018.10.22

Pradedame edukacinių grupių ciklą, skirtą tiems, kurių artimieji yra bandę žudytis arba grasina savižudybe. Užsiėmimus veda psichologai Jelena Trofimova, Asta Groblytė ir Andrius Lošakevičius. Užsiėmimai vyksta pirmadieniais 18:00 val. Dalyvauti galima vienoje arba keliose grupėse.

2018.10.29 d. Kaip suprasti savižudišką elgesį ir norą nusižudyti

Kodėl žmonės gali norėti nusižudyti, kas tada vyksta jų jausmuose ir mintyse? Žinia, kad artimas turi minčių apie savižudybę gali būti labai netikėta, skaudi ir nesuprantama. Gali būti pikta, baisu, sunku užmegzti ryšį su žmogum. Kiek aš kaltas ar kalta dėl tokio artimojo poelgio? Čia gali padėti žinios ir supratimas, ką išgyvena žmogus, ketinantis nusižudyti.

2018.11.5 d. Mano atsakomybės ribos: kuo galiu padėti po bandymo žudytis

Po bandymo nusižudyti šalia esantiems kyla didžiausios netekties pavojus – man brangus žmogus gali mirti. Natūralu, kad ieškome visų galimų būdų jį išgelbėti, ir dažnai susiduriame su savo bejėgiškumu. Ką galim padaryti ir kur mūsų galios ribos? Kaip rasti tinkamų būdų prieiti prie žmogaus kad jis pasitikėtų ir atsivertų? Ir kaip būti šalia, jei manęs neprisileidžia?

2018.11.12 d. Kaip kalbėtis su žmogumi, kai jis / ji išgyvena neviltį

Natūralu, kad pastebėjus jog artimasis kenčia, kyla noras kalbėtis ir pasiūlyti jam pagalbą. Bet kaip pradėti tokį pokalbį? Kas bus, jeigu pokalbis taps per sunkus ir nebežinosiu ką sakyti? Ką jam pasakyti kad bent kiek nusiramintų? Dažnai sunku įvertinti kiek mūsų baimės yra pagrįstos, kol nepabandome prašnekti. Verta išgirsti kaip skamba konkretūs žodžiai, kokį jie turi poveikį, kaip jaučiuosi kalbėdamas, kad šis iššūkis nebebūtų toks baisus.

2018.11.19 d. Grasinimai nusižudyti – ar reikia į juos žiūrėti rimtai

Grasinimai žudytis, ypač jei girdime juos ne pirmą kartą, dažnai būna labai varginantys ir ilgainiui gali nustoti savo emocinės galios. Tada kyla pagunda tiesiog juos ignoruoti ar vadinti nepelnyto dėmesio troškimu. Bet vis tiek kyla nerimas, o ką, jei šįkart rimtai? Ir dažnai jį lydi daug pykčio – kiek gi galima? Kaip elgtis grasinimų atveju ir ką tai reiškia „žiūrėti rimtai“?

2018.11.26 d. Kiek galiu „lįsti į dūšią“ jei manau, kad artimasis galvoja apie savižudybę

Kokios nuostatos apie bendravimą gyvena manyje, kaip manau, ar turiu teisę kištis į kito žmogaus sprendimus apie jo gyvenimą ir mirtį? Posakis „Nelįsk jam į dūšią“ – kada tai pagarba, o kada rūpesčio stoka? Mūsų pačių pozicija savižudybės atžvilgiu neišvengiamai veikia ir mūsų artimuosius, todėl verta ją apmąstyti ir įsisąmoninti.

2018.12.03 d. Kaip turi keistis šeimos ir artimųjų gyvenimas po bandymo žudytis

Kažkas juk neišvengiamai pasikeičia, ir dažnausiai kyla didžiulis nesaugumo jausmas ir nežinia. O praėjus pavojui gyvybei gali norėtis tiesiog viską pamiršti ir gyventi kaip anksčiau. Bet vienam iš mūsų taip skaudėjo, kad jis ketino mirti. Kokius žmogiškus poreikius išreiškia toks elgesys, kaip mes pratę elgtis su tokiais poreikiais? Gal kaip tik dabar verta į juos pasižiūrėti kitaip, nei pas mus buvo įprasta.

Grupių laikas: pirmadieniais, 18:00-20:00 val.

Vieta: Krizių įveikimo centras, Antakalnio g. 97, Vilnius

BŪTINA REGISTRACIJA el. paštu info@krizesiveikimas.lt . Dalyvių skaičius ribotas.

Dalyvavimas nemokamas. Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis, vyksta iki 2018 m. gruodžio 31 d.

Pagal šį projektą galite kreiptis ir individualių konsultacijų.