Mobiliosios psichologinių krizių įveikimo komandos paslaugos Vilniaus ir Kauno apskrityse

2020.10.05

Nuo 2020 m. spalio 12 d. „Krizių įveikimo centras“ mobiliosios psichologinių krizių įveikimo komandos (MPKĮK) paslaugas Vilniaus ir Kauno apskrityse teiks nemokamai.

Į mobiliąją psichologinių krizių įveikimo komandą galės kreiptis šių apskiričių įstaigos ir bendruomenės, kuriose atsitiko krizinis įvykis, pvz. nelaimingas atsitikimas darbe, kolegos ar artimojo savižudybė ar bandymas žudytis, smurtas ar grasinimas darbuotojų atžvilgiu, taip pat artimojo ūmios psichozės atveju,  tapus nelaimingo atsitikimo ar žmogaus mirties liudininkais ir pan. Kreiptis gali ir patys asmenys, susidūrę su kriziniais išgyvenimais.

Krizinės psichologinės pagalbos specialistai nuo spalio 12 d. iki gruodžio 31 d. konsultuos telefonu 8-616-22252 kasdien 8:00-20:00 val. Esant poreikiui, mobilioji krizių įveikimo komanda sutartu laiku galės atvykti ir teikti pagalbą vietoje.

Veikla bus vykdoma spalio-gruodžio mėnesiais, biudžetinei įstaigai Valstybinis psichikos sveikatos centras įgyvendinant Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 3 d. įsakymą Nr. V-1596 „Dėl ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių visuomenės psichikos sveikatai mažinimo veiksmų plano patvirtinimo“ plano 4. punktą „Išbandyti ir išplėtoti mobiliųjų komandų paslaugas, užtikrinant neatidėliotiną ir skubią psichologinę pagalbą bendruomenėje nutikus krizei, galinčiai turėti neigiamų pasekmių psichikos sveikatai“. Planuojamas veiklų tęstinumas ir 2021 m.

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis į projekto vadovę Ingridą Bobinienę el. p.: ingrida@krizesiveikimas.lt arba telefonu: +370-609-37258.

Image by OpenClipart-Vectors from Pixabay.